ВУЗ ШАГ

Дружелюбівський НВК "загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад"

   


Оцініть, будь ласка, сайт нашого закладу
Результати

План виховної роботи

ПЛАН ВИХОВНОЇ РОБОТИ В ДРУЖЕЛЮБІВСЬКОМУ НВК НА 2015-2016 Н.Р.

Виховання найкращих моральних заповідей  і знання попередніх поколінь для того, щоб із дитини виробилась людина в найкращому  значенні слова, краще фізично й інтелектуально  пристосована до життя.               Софія Русова

 

Усі сфери нашого суспільства пронизує глибока моральна криза. Духовно – моральний розвиток особистості опинився під загрозою. Сьогодні в Україні не існує ефективної ідеології, яка змогла б зупинити хвилю аморальності і здійснювати дієве виховання молодого покоління.

У таких соціальних умовах звичайно працювати дуже складно, але якщо педагог за покликанням серця прийшов до школи і до кінця відданий улюбленій справі, то він прагне віднайти ті шляхи, які сприятимуть вирішенню зазначених вище проблем.

В нашій школі шляхом вирішення цих проблем стало родинно-сімейне виховання.

Родина є основою держави. Родина, рід, родовід, народ – такий шлях розвитку кожної людини, формування її свідомості і громадянської зрілості. Родинне виховання – це природна і постійно діюча ланка виховання, що обумовлює розвиток людини на всіх стадіях її життя . Тому у своїй виховній діяльності система освіти має спиратися на сім’ю, підвищувати її психолого-педагогічну культуру, активно впливати на взаємини між її членами.

Основними завданнями родинно-сімейного виховання є:

-                    виховання фізично й морально здорової особистості, формування навичок здорового способу життя;

-                    створення атмосфери емоційної захищеності, тепла, любові, взаєморозуміння, чуйності, доброзичливості, належних умов для засвоєння базових моральних цінностей та ідеалів;

-                    забезпечення духовної єдності поколінь, збереження родинних традицій, сімейних реліквій, вивчення родоводу;

-                    виховання поваги до законів, прав і свобод людини;

-                    залучення дітей до світу знань, виховання поваги до науки, школи, вчителя;

-                    формування естетичних смаків і почуттів, уміння розрізняти прекрасне і потворне в мистецтві і в житті;

-                    статеве виховання, розвиток моральної чистоти, почуття дружби, любові, підготовка до подружнього життя;       

-                    розвиток внутрішньої свободи, здатності до самооцінки і саморегуляції поведінки, почуття власної гідності, поваги до себе, відповідальності за свої вчинки.

Провідною ідеєю нашої роботи стали слова українського педагога Софії Русової: „Виховання найкращих моральних заповідей і знання попередніх поколінь для того, щоб із дитини виробилася людина в найкращому значенні цього слова, найкраще фізично і морально пристосована до життя.”

В школі склалася система виховання, в якій втілилися самобутність народу свого краю, а також своєї школи.

Виховна система нашої школи – це спосіб життя шкільного колективу, який використовує різноманітні за змістом методи та форми організації роботи, розвиває індивідуальні особливості учнів, ініціативу, соціальну активність.

Структура виховної роботи

Функції адміністрації школи (директор і його заступники):

- організаційна;

-методична;

-координуюча;

-контролююча;

Функції педагогічної служби (педагог-організатор, бліотекар, медсестра):

-організаційно-методична (проведення виховних заходів, робота з класними керівниками);

-аналітична (аналіз, якість та виховний ефект виховних заходів).

Функції класних керівників:

-створення і розвиток учнівського колективу;

-взаємодія з педагогами, що працюють з класом;

-взаємодія з батьками учнів;

-взаємодія з позакласними і позашкільними закладами і об’єднаннями.

Функції вчителів – предметників:

-виховна робота на уроці;

-під час предметних тижнів;

-участь в учнівських олімпіадах.

Функції учнівського самоврядування:

-забезпечення порядку в школі, організація чергування;

-проведення загально шкільних колективних справ;

-організація самоврядування в класах, контроль за дотриманням санітарних вимог;

-організація благоустрою території школи;

-підготовка та проведення конкурсів, творчих справ, змагань.

     Виховна робота школи здійснюється за такими напрямками:

І. Морально-правове виховання

ІІ. Формування позитивних навичок.

ІІІ. Пізнавальна робота.

ІV. Художньо-естетична діяльність.

V. Суспільно-корисна, трудова діяльність.

VI. Оздоровчо-спортивна діяльність.

VII. Робота з батьками.

 Протягом минулого навчального року в школі проводилися виховні бесіди, години спілкування, змагання, конкурси, уроки мужності, скорботи, пам’яті. Слід відзначити серед них такі заходи: свято Першого дзвоника Сіденко Н.П.), свято Вчителя «Вдячність, шана нині лине лише Вам» (Буймистер І.В.), свято хліба «Хай на весь світ колоситься українська паляниця»(Борщевска Л.В., Гетенко Н.В., Буймистер І.В.), свято до дня села «Село моє - для мене ти єдине»(Гетенко Н.В., Величко Л.Л., Буймистер І.В), конкурс „Увага, діти на дорозі» (Дубовська Л.М.) , осіння ярмарка (збір коштів воїнам односельцям, які служать в АТО),  лінійка скорботи до дня пам’яті жертвам голодомору(Юденко О.В.), захід «Ми проти СНІДу» (Приступа О.В., Гетенко Н.В), відкрита виховна година в 5-7 класах до дня захисника Вітчизни «Вшануємо пам’ять»(Насулич Л.П., Гетенко Н.В ), День Святого Миколая (Буймистер І.В)., Новорічний карнавал, свята -  Валентина «Така любов буває раз в житті»(Буймистер І.В., Жалба М.О.), 8 Березня «Свято весни, краси, жіночності»(БуймистерІ.В., Приступа О.В, Божемовська В.А.), Пасхи «Світле свято Великоднє»(Буймистер І.В., Насулич Л.П., Бондаренко О.П.),  Букварика для 1 класу (Будякова Л.М.), «Я краплина України» (Гетенко Н.В., ВеличкоЛ.М. дошкільна група), ; лінійки пам’яті -«Дзвони Чорнобиля»(Борщевська Л.В.), «Воїни афганці» (Юденко О.В.), «Вічна слава героям!Ми низько вклоняємось їм» (Буймистер І.В., Жалба М.О.); відкриті години спілкування – «Злочин і покарання»( Божемовська 4кл), «Професій є багато у світі, і лиш одна із них твоя» (Сіденко Н.П. 11 клас), «Повага – ниточка, що з’єднує покоління» (Юденко О.В.10 кл); конкурси і змагання – гра-ерудит «Гідросфера (Юденко ОВ 6-8 кл), історичний КВК (Юденко О.В.10-11 кл), веселі старти (Бондарнко О.П,3-6 кл), брейн-ринг «Чи знаю я біологію» (Борщевська Л.В.8-10 кл), ерудит-гра «Було колись в Украхїні» (Мниха О.О. 7-10 кл); предметні тижні – історії та географії(Юденко О.В), ОБЖ (Дубовська Л.М.), психології (Приступа О.В), фізкультури(Бондаренко О.П.), екології(Борщевська Л.В. )

    В кінці навчального року був організований учнівським самоврядуванням під керівництвом педагога - організатора Буймистер І.В. і заступника директора  Борщевської Л.В. звітний концерт «Вернісаж талантів».                

Крім шкільних заходів учні нашої школи брали активну участь і в районних змаганнях, конкурсах, фестивалях в різних спортивних змаганнях, конкурсах малюнків і т.д. ( зліт юних волонтерів, КВК, змагання з тенісу до дня Захисника Вітчизни, до дня людей похилого віку, шкільна спартакіада міні-футбол ), фестиваль юних рятувальників, в деяких отримали призові місця.

Ми намагаємося всебічно вивчити реальні можливості виховного потенціалу сім’ї, створити належні умови для участі батьків у навчально-виховному процесі. В організації роботи з батьками використовуємо різні форми роботи: бесіди, лекції, дні відкритих дверей, батьківські збори, спільні екскурсії, турпоїздки, виставки творчих робіт батьків та дітей.

Але незважаючи на позитивні сторони у роботі класних керівників, слід урахувати у процесі виховної роботи такі закономірності:

-         обумовленість виховання суспільними потребами та умовами життя;

-         взаємозалежність виховання, навчання та розвитку особистості;

-         визначальна роль діяльності у спілкуванні та виховані особистості;

-         урахування індивідуальних та вікових особливостей        учня;

-         інтеграція індивідуального і колективного впливу на особистість учня.

Такий підхід до організації виховної роботи в школі забезпечує реалізацію основних виховних завдань загальноосвітнього навчального закладу.

Виховна робота в 2015-2016 навчальному році

Здійснюватиметься по місячниках, кожен з яких включатиме в себе заходи різних напрямків виховання.

Вересень – Місячник  національно-громадського виховання «Я - патріот і господар 3емлі»              

Жовтень – Місячник художньо-естетичного виховання  «Я − творча особистість»                 

Листопад – Місячник  правових знань і правової пропаганди   «Я і закон »

Грудень – Місячник пропаганди здорового способу життя    «Здорова дитина – багата країна»

Січень -    Місячник  морального виховання  «Я-людина»

Лютий -  Місячник  національно-патріотичного виховання  «Історія Вітчизни – історія майбутнього»

Березень  - Місячник  родинно – побутової культури  «Я, родина, україна»

Квітень -    Місячник екологічного виховання  «Я − житель планети Земля»

Травень -   Місячник військово- патріотичного виховання  «Вічна слава героям! Ми низько вклоняємось їм»

 

Нравится